English

3D Printshow İstanbul

Yeni nesil 3 boyutlu baskı teknolojileri 3D Printshow İstanbul’da buluşuyor!

İFO Fuarcılık’ın 29 Eylül – 2 Ekim tarihlerinde 18.’sini gerçekleştireceği Avrasya’nın en büyük endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri fuarı SIGN İstanbul, 3 boyutlu baskı teknolojileri şovuna da ev sahipliği yapıyor. Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuarın 3D Printshow İstanbul özel bölümünde, oyuncaktan ayakkabıya, ev eşyasından kol ve diş protezlerine, inşaat maketinden otomobil yedek parçasına ve hatta birebir insan modeline kadar akla gelen her türlü objenin 3 boyutlu prototipini çıkarabilen yeni nesil baskı teknolojileri sergilenecek. Ayrıca, etkinliğin konferans programı kapsamında 3D baskı malzemeleri, endüstriyel 3 boyutlu plastik yazıcılar, yerli üretim, yeni pazarlar, güncel 3 boyutlu tarama araçları gibi farklı konu başlıklarına yönelik sunumlar gerçekleştirilecek.

“Değişen dünyanın bir parçası olun” sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 3D Printshow İstanbul özel bölümü, 29 Eylül Perşembe günü başlıyor. “Üçüncü sanayi devriminin yeni mimarı olan 3 boyutlu baskı teknolojileri, geleceği bugünden şekillendiriyor” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Dijital Baskı, Tekstil Baskı, Sign Teknolojisi, Görsel İletişim, LED & LED Ekran, Endüstriyel Baskı ve 3D Baskı” konularında makine, ekipman ve uygulamaların sergilendiği SIGN İstanbul bünyesinde ikincisi düzenlenen 3D Printshow İstanbul’un, geçen yıl olduğu gibi yine teknoloji meraklılarının yoğun ilgisine sahne olacağını söyledi.

Etkinlik kapsamında, tüm ziyaretçilerin katılımına açık ve ücretsiz konferanslar düzenleniyor!

3D Printshow İstanbul özel bölümü kapsamında düzenlenen konferansların ilk gün açılış oturumlarında; “3B baskı reçine malzemeleri ve uygun baskı alışkanlıkları”, “3B yazıcılarda kullanılan malzemeleri giriş: sınıflandırma, yöntem, performans” ile “Güncel 3D Baskı teknikleri ve gelişmeler” hakkında sunumlar gerçekleştirilecek. Programın ikinci gününde ise “Türkiye’de yerli üretim”, “3B yazıcılarda filament tipleri ve en uygun baskı alışkanlıkları”, “Endüstriyel 3 boyutlu plastik yazıcılar” başlıkları ele alınacak. 01 Ekim Cumartesi tarihli üçüncü gün oturumlarında “3D baskıda malzeme seçimi ve uygulama uyumluluğu”, “3D yazıcı ile yeni pazarlar”, “Medikal 3 boyutlu uygulamalar ve metal yazısı teknolojileri” ve “Oyuncak makinesinden biraz fazlası” başlıkları konuşulurken; programın son gününde ise “Güncel 3D tarama teknolojileri ve gelişmeler”, “3B yazıcılarda operatör yaklaşımı ve çıktılarda süreklilik”, “Endüstriyel alanda FDM yazıcılarının kullanımı ve malzeme seçimi” konularına ilişkin sunumlar olacak.

3D Printshow İstanbul özel bölümüne ev sahipliği yapan fuara 31 ülkeden 400 firma katılıyor!

3 boyutlu yazıcıların teknoloji şovuna da ev sahipliği yapan Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, 18. kez kapılarını açıyor. Bu yıl 31 ülkeden 400 firmanın katıldığı fuar; dijital baskı teknolojilerinden tekstil baskıya, reklam uygulama ekipmanlarından küçük ebat baskı ve dokümantasyon teknolojilerine, transfer malzemelerinden baskı boyalarına, LED ve LED ekranlardan ürün teşhir standlarına, serigrafiden promosyon malzemelerinekadar sektörün tüm yeniliklerini çatısı altında toplarken, dört gün boyunca yurt içi ve yurt dışından 21 bin 500 profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

3D Printshow İstanbul özel bölümü hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.3dprintshowistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.